Pracujeme na projektu PYŽAMÁCI, s kterým jsme se již účastnili Social Innovation Campu 2013

Video ze SIC 2013 uvidíte na Youtube nebo Facebooku

Najdete nás i na Facebooku https://www.facebook.com/Pyzamaci

Máte-li zájem nám pomoci či nás podpořit, kontaktujte nás...

O projektu PYŽAMÁCI

ANEB UČTE A BAVTE SE DOMA JAKO HRDINA SERIÁLU SKIPPY

Pamatujete si, jak se učil malý Sonny z legendárního seriálu Skippy? V určitou hodinu si zapnul vysílačku a začal komunikovat s učitelem. Jeho rodina totiž bydlela uprostřed australské buše a dojíždět každý den do školy bylo nereálné. Malý Sonny se díky rádiu mohl vzdělávat a ani na chvíli se nemusel vzdálit od svého kamaráda – klokana Skippyho.

Nezisková organizace Seppia o.s. připravuje Projekt PYŽAMÁCI. Má za úkol děti propojit – inspirovat – edukovat a zabavit v prostředí online učebny a webového portálu, ve sdíleném prostoru připojením přes internet.

Pyžamové děti jsou děti nemocné a dlouhodobě upoutané na lůžko. Pyžamo je jejich společným znakem, protože je to jejich dress code na celý den. Nevybrali si svoji nemoc ani handicap, jsou to děti, které cítí a vnímají svět z omezené perspektivy.

Projekt má za cíl propojit svět PYŽAMOVÝCH i zdravých dětí, které navazují nová přátelství. Integrací a novými zážitky zlepšujeme psychiku nemocných, chceme využívat lektory z řad znevýhodněných dospělých osob, zvyšovat empatii u dětí zdravých. Integrovat a pomáhat navazovat nová přátelství, která mají přesah i do běžného života účastníků. Vytvářet nová pracovní místa pro osoby, které mají ztíženou mobilitu.

Komunikace mezi žákem a lektorem bude probíhat pomocí chatu a video rozhovoru v online učebně na internetu. „Online kroužky nemohou nahradit osobní kontakt lektora a žáka, ale mohou ho iniciovat,“ uvedla Lenka Holubcová z občanského sdružení Seppia. Jak dodala, kroužky online umožní se bavit či vzdělávat i dětem, pro které je dojíždění na kroužky nemožné například kvůli zdravotnímu problému.

„Zájmové Kroužky jsou důležitou součástí života všech dětí. Ne všechny si ale mohou dovolit kroužky navštěvovat ve škole či v jiných volnočasových zařízeních. A to hlavně kvůli dojíždění nebo zdravotnímu hendikepu. Projekt Pyžamáci pomáhá tento problém řešit“, dodává Helena Michálková z občanského sdružení Seppia.